cementy portlandzkie z dodatkami w klasie 42,5 zgodne z PN-EN 197-1
Środowisko naturalne ma dla nas znaczenie
Zbych – Pol & Mobet Sp. z o.o. to również producent betonu towarowego o rozbudowanej ofercie dostosowanej do potrzeb rynku. Posiada Krajowy Certyfikat Zgodności Zakładowej Kontroli Produkcji betonu towarowego 008-UWB-31/ZKP/182), Krajowy Certyfikat Zgodności Zakładowej Kontroli Produkcji mieszanek związanych hydraulicznie 008-UWB-26/ZKP/21 wydane przez Sieć Badawczą Łukasiewicz ICiMB certyfikat ISO 9001:2015 co świadczy o najwyższej kontroli jakości wytwarzanych mieszanek betonowych zgodnie z normą PN-EN 206+A2:2021-08. Zastosowanie surowców, posiadających wymagane świadectwa jakości oraz bezodpadowa technologia produkcji, pozwala na wytwarzanie betonu przyjaznego środowisku naturalnemu zgodnie z wymogami Prawa Ochrony Środowiska. Zakład produkcyjny wyposażony jest w innowacyjne, zautomatyzowane węzły betoniarskie, sterowane komputerowo. Stały monitoring prowadzony przez własne laboratorium zakładowe oraz wzorcowanie urządzeń pomiarowych pozwalają na precyzyjną i powtarzalną jakość wytwarzanego produktu o najwyższych standardach.
Beton towarowy
Wysoka jakość produktu, przy minimalnym wpływie na środowisko
Wytwarzanie mieszanek, w całym procesie technologicznym, zostało zaprojektowane tak, aby wpływ na środowisko był jak najmniejszy. Przyczynia się do tego zastosowanie wysokiej jakości cementów i dodatków mineralnych, recykling wody i kruszyw, przy jednoczesnym spełnianiu wszystkich wymaganych parametrów betonu.
Spółka Zbych-Pol & Mobet posiada w swoim asortymencie betony towarowe wszystkich klas wytrzymałościowych wskazanych w normie PN-EN 206+A2:2021-08, od C8/10 do C55/67 i wymaganych klasach ekspozycji oraz konsystencjach od S1 do S5, zgodnie z wymaganiami zamawiającego, zapewnia łatwe wbudowanie mieszanki przy użyciu tradycyjnych metod zagęszczania. Zapewniane jest również wsparcie technologiczne w całym procesie betonowania, od doradztwa i wyborze odpowiedniego betonu poprzez transport, wbudowanie, zagęszczanie i pielęgnację oraz badanie betonu w laboratorium zakładowym (badania surowców, mieszanek betonowych i dojrzałego betonu) jak i na placu budowy.
Receptury mieszanek zostały zaprojektowane tak, aby zostały spełnione określone wymagania, wytrzymałość, klasy ekspozycji, czyli trwałość, konsystencja, gęstość, ochrona przed korozją stali w betonie, z uwzględnieniem czasu transportu i prac betonowych. Mieszanki betonowe mają szeroki zakres zastosowań w budownictwie (fundamenty ław, ścian, schody, stropy, wieńce, słupy).
Do produkcji betonów zwykłych stosowane są certyfikowane surowce:
Betony specjalne
Stabilizacje, podsypki cementowo-piaskowe, mieszanki stabilizowane cementem, chudy beton
Podstawowe parametry techniczne:
Do produkcji stabilizacji, chudych betonów i podsypek stosowane są certyfikowane surowce:
Stabilizacje i chudy beton produkowane na składnikach zgodnych z Polskimi Normami.
Są produktem, który po stwardnieniu stanowi fragment nośnej części nawierzchni drogowych, służący do przenoszenia obciążeń od ruchu na podłoże. Na etapie projektowania istotne jest ustalenie optymalnej wilgotności mieszanki, która zapewni osiągniecie maksymalnej gęstości szkieletu gruntu. Bardzo istotny jest również stopień zagęszczenia w trakcie wbudowywania. Główne zastosowania to podbudowy pod nawierzchnie parkingów, placów, nawierzchni drogowych (podbudowy pomocnicze i zasadnicze),
Podsypki piaskowo-cementowe
Podsypki piaskowo-cementowe stosowane są jako wyrównujące podłoże pod elementy małej architektury pod kostkę brukową, chodniki, krawężniki.