Ivo Partizan promuje nowy album na terenie Zbych-Pol & Mobet

Hale produkcyjne i teren firmy Zbych-Pol & Mobet to nie tylko prace nad produkcją elementów prefabrykowanych, z których słyniemy. Nie każdy wie, ale teren naszej firmy to też świetne miejsce do zorganizowania planu zdjęciowego. W tym przypadku: promującego nowy album legendarnego, mogileńskiego zespołu rockowego Ivo Partizan.

 

Ivo Partizan to zespół rockowy założony w 1985 roku w Mogilnie przez Macieja Adamskiego. Nazwa zespołu nawiązuje do przywódcy komunistycznej partyzantki z Jugosławii – Ivana Ribara. Członkowie zespołu od początku interesowali się muzyką bałkańską i wykonywali niektóre utwory po serbo-chorwacku. W 1985 r. zespół został jednym z laureatów Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie,  a tym samym roku otrzymał wyróżnienie na VI Przeglądzie Muzyki Alternatywnej i Awangardowej „Poza kontrolą” w Warszawie. Grupa zakończyła swoją działalność w grudniu 1988 roku, a ponownie reaktywowana została w marcu 2015 roku.

Jak w ogóle doszło do tego, że legendarna grupa rockowa Ivo Partizan zorganizowała zdjęcia do swojego najnowszego albumu na terenie mogileńskiej betoniarni?

– Przy okazji jednego ze spotkań rozmawiałem z Krystianem Szczęsnym i dyrektorem Grzegorzem Gepertem o tym, że planujemy zrobić sesję zdjęciową do naszego najnowszego albumu. Wtedy podrzucili mi pomysł żeby taką sesję zrobić na terenie firmy Zbych-Pol & Mobet. Pomyślałem, że to fajny pomysł. Na początku myśleliśmy jeszcze o teledysku, ale stwierdziliśmy, że ważniejsza jest sesja zdjęciowa. Klimat jest 

– mówił nam wokalista zespołu Ivo Partizan, Burmistrz Mogilna Leszek Duszyński.

Okazją do zorganizowania sesji zdjęciowej na terenie mogileńskiej betoniarni było wydanie przez grupę Ivo Partizan nowego albumu „Wiersze niedokończone”. Zdjęcia do albumu zostały zrealizowane na terenie naszego zakładu w lipcu 2023 roku.

Foto: archiwum Ivo Partizan